Dlaczego nie wyposażyć szkoły w tablice interaktywne?

Dzieci uwielbiają nowinki technologiczne i to dobrze, jeśli pomagają one w ich rozwoju. Tablica interaktywna to urządzenie, które wspomaga proces uczenia się uczniów. Wygląda podobnie jak zwykła tablica, ale posiada funkcję ekranu dotykowego. Do czego służy ten sprzęt?

Co to jest tablica interaktywna? Jak działa?

Tablice interaktywne mogą być używane w połączeniu z rzutnikiem i komputerem w celu wyświetlania użytkownikom dużych obrazów o wysokiej rozdzielczości. Umożliwiają one także sterowanie różnymi aplikacjami lub grami za pomocą palca lub specjalnego pióra. Produkty te można porównać do gigantycznego ekranu dotykowego. Tablice interaktywne są przeznaczone dla dzieci i zawierają oprogramowanie, które umożliwia im zapisywanie danych i wysyłanie ich pocztą elektroniczną.

Najlepsze w nich jest to, że mogą wyświetlać dowolną treść na komputerze.

– filmy,
– strony internetowe,
– programy.

Pozwalają one użytkownikom na pełną interakcję z treścią. Angażuje to uczniów bardziej niż tradycyjne metody nauczania.
Jak wykorzystać tablicę interaktywną w procesie nauczania?

Zarówno nauczyciel, jak i uczniowie mogą czerpać korzyści z tablic interaktywnych jako narzędzia dydaktycznego. Tablice interaktywne pozwalają na tworzenie bogatszych prezentacji multimedialnych. Wyświetlają dane w tabelach i na wykresach. Tablica interaktywna może zastąpić ekran, na którym nauczyciel prezentuje dzieciom filmy edukacyjne i eksperymenty. Jednak tablica interaktywna umożliwia uczniom zatrzymywanie filmu i robienie notatek na każdej klatce. Dzięki temu uczniowie mogą wynieść więcej z lekcji.

Tablice interaktywne i gry edukacyjne dla starszych uczniów dla przedszkolaków i seniorów

Gry na tablicę interaktywną pozwalają dzieciom uczestniczyć w procesie uczenia się. Przedszkolaki mogą wybierać obrazki przedmiotów, których nazwy zaczynają się na daną literę, aby posłużyć się nimi jako przykładem. Dla uczniów klas 4-8 gry edukacyjne są świetnym rozwiązaniem na sprawdziany poprawkowe i testy sprawdzające. Można odkryć prawdziwy potencjał tych urządzeń, zwłaszcza podczas nauki języków obcych. Gry z tablicą interaktywną w języku angielskim dla dzieci ułatwią naukę nowych słówek i ich utrwalanie.
Podsumowanie

Tablice interaktywne oferują nieskończone możliwości. Tablice interaktywne są bardziej wciągającym i ciekawym narzędziem dydaktycznym niż zwykłe projektory i komputery. Można je teraz zakupić do szkoły, korzystając z funduszy rządowych.