Monitor interaktywny – technologiczna i nowoczesna pomoc w szkole

Innowacyjne technologie są obecne w wielu dziedzinach życia. Ich potencjał można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wdrożenie nowinek technicznych do szkół w celu urozmaicenia i unowocześnienia zajęć. Monitor interaktywny jest sprzętem, który doskonale urozmaici lekcje – zarówno w przedszkolu, jak i starszych klasach. Warto dowiedzieć się czym charakteryzuje się ten sprzęt oraz jak go użytkować?

Czym jest monitor interaktywny?

Monitor interaktywny jest urządzeniem, które coraz częściej wypiera tradycyjne projektory używane w wielu szkołach. Z jego pomocą można wyświetlać dowolną treść oraz odtwarzać dźwięk w połączeniu z funkcją dotykową. Za wyświetlanie materiałów edukacyjnych lub innych odpowiada podłączony do niego laptop lub komputer wbudowany w urządzenie. Monitory dostępne są w dużych rozmiarach, dzięki czemu obraz jest wyraźny i czytelny. Dodatkowo charakteryzuje je prostota obsługi, dzięki czemu nie zakłócą cennego czasu przeznaczonego na edukację.

monitor interaktywny wykład

Monitor interaktywny – idealna opcja dla szkół

Przeniesienie technologii do szkół przynosi wiele korzyści, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Daje nowe możliwości i pozwala na urozmaicenie zajęć. Zaletami korzystania z nich są:

• możliwość prezentowania ciekawych materiałów edukacyjnych – różnego rodzaju zagadki, krzyżówki czy rebusy wyświetlane na monitorze z pewnością przyciągną uwagę uczniów i zachęcą do poznawania nowych zagadnień w formie zabawy. Monitor interaktywny Benq, oprócz wysokiej jakości wyświetlanego obrazu i dźwięku posiada możliwość pisania oraz malowania pędzlem. Z pewnością zaangażuje to przedszkolaki i młodszych uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.
  • przekazywanie wiedzy w obrazowy sposób – wiele dzieci jest wzrokowcami. Prezentowanie nowych materiałów edukacyjnych w sposób obrazowy ułatwia jej szybkie przyswajanie – nawet przez uczniów z średnimi ocenami. Z kolei monitor interaktywny Ctouch, dzięki swoim różnorodnym funkcjom pozwala na pisanie po ekranie, a także dotykanie. Czytelne rysunki oraz korzystanie z różnych, ciekawych stron edukacyjnych wzbudza ciekawość uczniów, dzięki czemu poprawia ich koncentrację podczas zajęć.
  • zapisywanie lekcji – nowoczesne monitory pozwalają na zapisanie notatek i najważniejszych informacji z danej lekcji w formie zrzutu ekranu. Dzięki takim możliwościom nauczyciel może szybciej przeprowadzić lekcję powtórkową, na przykład przed sprawdzianem lub przekazać screeny swoim podopiecznym do ponownego przestudiowania w domu. Taką funkcję posiada nowoczesny monitor interaktywny MyBoard. Z jego pomocą nauka będzie efektywna i przyjemna.
  • zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcji – nowoczesne technologie budzą zainteresowanie i zachwyt. Pozwalają na pobudzić różne zmysły u dzieci, jak wzrok, słuch i dotyk. Ten monitor interaktywny NEC jest prostym i łatwym w obsłudze urządzeniem, które dzięki wysokim parametrom i czytelnym obrazom wzbudzi chęć uczniów do korzystania z niego w celach edukacyjnych.

Monitory interaktywne – przyszłość edukacji?

Tablice interaktywne są z pewnością przyszłością edukacji. Podstawowymi aplikacjami, które są niezbędne w celu przeprowadzenia ciekawej i efektywnej lekcji na monitorze jest opcja białej tablicy do pisania, przeglądarka internetowa oraz funkcja przesyłania obrazu z telefonu czy tabletu. Pisanie po nowoczesnym sprzęcie będzie dla dzieci świetną zabawą – przez co materiały przedstawione przez nauczyciela będą szybciej przyswajane. Dzięki takim funkcjom monitorów edukacyjnych nauczyciel zyskuje nieskończenie wiele możliwości na interesujące przekazywanie wiedzy oraz zaangażowanie uczniów w prowadzenie zajęć.